Rudolfův Kámen - Tokáň, České Švýcarsko

Hezkou vyhlídku Rudolfův kámen naleznete v Jetřichovických skalách a patří mezi nejvyhledávanější vyhlídky v oblasti. Užijte si parádních turistických zážitků a vyražte za výhledy.

rudolfův kámen zblízka

     

Foto: Daniel Joseph Bouška

O vyhlídce samotné

Vyhlídka Rudolfův kámen se původně nazývala Vysoký kámen nebo také Ostroh. Rudolfův kámen je výrazný pískovcový vrch v nadmořské výšce 484 metrů v Jetřichovických stěnách, v blízkosti historické chatové osady Tokáň, 2 kilometry od obce Jetřichovice. Vyhlídka dostala svůj dnešní název podle knížete Rudolfa Kinského, který skálu navštívil v roce 1824 a nechal zde vybudovat vyhlídku se 170 schody. Nedávno byla vyhlídka znovu opravena a je zde báječný rozhled do kraje.

 

Foto: Pavel Koutský

 

Přístupnost

Na Rudolfův kámen se dostanete po červené značce z obce Jetřichovice. Přístup volný po celý rok, s ohledem na počasí.

 

Tip na výlet

Vyražte po červené turistické značce z Jetřichovic přes Mariinu vyhlídku, Vilemínu stěnu na Rudolfův kámen a poté zpět po zelené do Jetřichovic nebo dále po červené na skalní vyhlídky Šaunštejn až na Mezní Louku. 

zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Přibižně 6 km. Středně náročná trasa se stoupáním. Není vhnodná pro dětské kočárky a vozíčkáře.

 

Občerstvení na trase

Občerstvit se můžete v Jetřichovicích nebo pokud se nebudete vracet do Jetřichovic, tak je možné se občerstvit ve Vysoké Lípě nebo na Mezní Louce.

     

 

Hledáte ubytování v Jetřichovicích?

V okolí Jetřichovic se Vám nabízí široké možnosti ubytování. Rezervujte si včas ubytování v obci Jetřichovice a okolí. Doporučujeme penzion Dřevák nebo penzion Starý Mlýn u cesty na Doslký mlýn.

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Mariina vyhlídka

 

Vilemínina stěna

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 17:30 info@regiontourist.cz
To Top